Ooit een stoel zien dansen? Een bureaulamp zien walsen?
Wuivende planten, zwierende raspen, zingende banken.
Klassieke muziek hoeft geen “ver-van-je-bed-show” te zijn!
Want als Mer en Ked naar bed zijn, dansen de meubels op tafel…
In een leegstaand huisje in Midlaren vond theatergezelschap Spielplatz hun ideale balletlocatie: toegankelijk en menselijk, als tegenhanger van het vaak hoogverheven en gesloten karakter van traditioneel ballet. In dit huis zagen makers Mer en Ked hun kans om een menselijk ballet te creëren – zonder menselijke dansers.
Met een combinatie van robotica, theatertechniek en poppenspel brengen de makers van dit jonge gezelschap, vers van de Toneelacademie Maastricht, een kleinschalig spektakel: een huiskamerballet voor jong en oud, als laatste ode aan een huis dat binnenkort gesloopt zal worden.
—————————————
MER & KED IN DE PERS:
In Dagblad van het Noorden:
Sloophuisje in Midlaren krijgt als afscheid een ballet (maar dan anders)
In de Krant van Tynaarlo:
“Het is de bedoeling om een balletstuk toegankelijk te maken voor iedereen”, vertelt Kedves. “We maken niet iets voor de schouwburg, maar voor een huisje in Midlaren. We vertellen een verhaal op 25 vierkante meter, met herkenbare voorwerpen.” Wie de woonkamer van het huis binnenstapt ervaart twee werelden. Aan links staat een verhoging, rijen zwarte klapstoelen vormen de tribune. Ze kijken uit op een zithoek en een keukentje.”